Wynajem podnośnika koszowego – na co zwrócić uwagę?

Wynajem podnośnika koszowego – na co zwrócić uwagę?

Podnośniki zwyżki i podesty ruchome to narzędzia coraz częściej wykorzystywane w wielu branżach. Co prawda są kojarzone z branżą budowlaną, jednak ich zakres wykorzystania jest zdecydowanie szerszy. Sprawdzają się niemal wszędzie tam gdzie dostęp do robót jest utrudniony zwykle przez wysokość. Do takich prac zaliczymy rożnego rodzaju prace montażowe, czy to związane z zamieszczaniem reklam czy też pracami związanymi z wymiana oświetlenia drogowego. Podnośniki koszowe umożliwiają szybkie dotarcie do miejsca roboczego. Jest to możliwe dzięki pojazdowi, który unosi podnośnik a w zasadzie potocznie nazwany “kosz” na określoną wysokość.

Uwzględnij rodzaj pracy

Urządzenie to występuje w kilku różnych typach, mamy do wyboru przede wszystkim podnośniki nożycowe, zwyżki, podnośniki samojezdne, podnośniki na przyczepach. Każde z nich działa na innych zasadach dlatego konieczne jest określenie do jakiego typu prac będziemy go wykorzystywać.

Sprawdź kilka rzeczy zanim wynajmiesz

W pierwszej kolejności wybierzmy firmę, która zajmuje się wynajmem podnośników koszowych. najlepiej by była to firma zajmująca się wynajmem blisko naszej lokalizacji. Jest to spore ułatwienie. Dodatkowo zwróćmy uwagę jakiej marki sprzęt wynajmuje firma.

Jakiej wysokości wysięg będziemy potrzebować i ile osób będzie miała docelowo wykonywać pracę na podnośniku. Zanim wynajmiemy musimy ustalić także termin w jakim będziemy potrzebować podnośnika i zastanowić się na jaki okres czasu będzie nam potrzebny.

Wybierz firmę wynajmująca podnośniki

Warto zrobić rozeznanie gdzie w naszej okolicy znajdziemy firmę, która zajmuje się wynajmem podnośników. Jeśli zależy nam na wynajmie krótkoterminowym warto się zapoznać czy firma oferuje również podnośniki koszowe na godziny. Jeśli chodzi o rejon w którym jest największy popyt na zwyżki jest nim Warszawa, wynajem podnośników koszowych oferuje w tamtych okolicach firma Lifto. www.lifto.com.pl – przed wynajmem warto zajrzeć również na stronę internetową firmy, by zaznajomić się z oferowanymi zwyżkami i tym jakie podnośniki koszowe oddaje do wynajmu.

Preferencje zwyżki

Wynajem podnośnika koszowego wiąże się nie tylko z wyborem odpowiedniej firmy ale dopasowaniem zwyżki do przeprowadzonych robót. Tak więc przy wyborze podnośnika wcześniej powinniśmy ustalić do jakich prac będzie konieczny. Ilu pracowników przewidujemy wydelegować do prac wysokościowych oraz to jaki wysięg zwyżki będzie nam potrzebny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *