Usługi alpinistyczne przemysłowe

Usługi alpinistyczne przemysłowe

Prace alpinistyczne i te wykonywane na wysokości są zaliczane do bardzo niebezpiecznych. Tego typu prac nie może wykonywać ktokolwiek. Wykonywanie zadań na wysokości jest trudne, wymaga odpowiednich kwalifikacji i nienagannego stanu zdrowia. Dlatego też prace wysokościowe zlecane są zwykle firmom, które oferują usługi alpinistyczne.  
Zakres usług alpinistycznych:
– odśnieżanie dachów
– przeglądy budowlane
– ocieplenia budynków
– remonty dachów
– zabezpieczenie antykorozyjne
– prace montażowe
– wycinkę i pielęgnację drzew
– montaż i demontaż reklam
– elektryka na wysokości

Specjalistyczny sprzęt

Każda z tych usług nie byłaby możliwa gdyby nie profesjonalny i specjalistyczny sprzęt. Zabezpieczenie linowe i wykorzystanie podnośników to podstawowe zabezpieczenia, które stosują firmy alpinistyczne. Do swoich prac wykorzystują zwykle podnośniki koszowe bądź decydują się na wynajem sprzętu w tym wynajem podnośników. Kolejnym specjalistycznym i bardzo istotnym sprzętem podczas wykonywania prac alpinistycznych przemysłowych są rusztowania. Zdarza się, że miejsce w którym trzeba wykonać prace wysokościowe ma trudny dostęp np. są do wykonania w wodzie bądź tuż nad nią. Każda praca alpinistyczna musi być wykonywana przy użyciu nie tylko bezawaryjnego sprzętu ale takiego, który jest testowany i certyfikowany poddawany przeglądom.

Wykwalifikowani pracownicy

Każdy pracownik wykonujący prace alpinistyczne musi posiadać wysokie kwalifikacje oraz odpowiednie uprawnienia do pracy na wysokości. Należy do nich zaliczyć: okresowe szkolenia BHP, badania lekarskie, szkolenia z dostępu budowlanego jak również szkolenia pierwszej pomocy oraz ratownictwa wysokościowego. Bardzo istotne aby pracownik posiadał uprawnienia na podnośniki. Po to by wiedział jaki podnośnik wybrać do wykonywanych prac oraz by wiedział na jaki wynajem podnośników koszowych się zdecydować. Pracownik świadczący usługi w alpinistyce przemysłowej musi mieć duże doświadczenie w pracach na linach, podnośnikach i drabinach. Praca na wysokościach jest bardzo wykańczająca i wymaga od pracownika dobrego przygotowania fizycznego i dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *